Yedi.

Yedi.

2018’deki kadroya bakın."Pyeongchang Oyunlarından altın madalya kazananların yedi Minnesotan oyuncusu ve Massachusetts’ten üç oyuncusu vardı. Bunlardan beşi Minneapolis-St. Paul bölgesi, burası ABD hokey evreninin merkezi mi?"Bu benim için ağır bir soru, çünkü ben Bostonluyum, bu yüzden bu başımı belaya sokacak. Ancak Minnesota dememek zor, dedi Kelleher, Mleczko Griswold’u yankılayarak. "Vahşi var. Erkek ve kadın tüm üniversite programlarına sahipsiniz.

Kız lisede hokey var, bu çok büyük. Muazzam."ESPN On IceEmily Kaplan ve Greg Wyshynski, her bölümde en son haberler, önemli sorular ve özel konuklarla sizi NHL’de gezdiriyor. Burayı dinleyin »2014’ten 19’a kadar Minneapolis, topluluk katılımında% 4,5’lik bir artışla 53.989 toplam katılımcıya ulaştı. Bu, 2018-19 döneminde 9,227’ye kadar olan kız hokey oyuncularının bu süre boyunca% 9,6’lık artışını içeriyordu. ABD Hokey tarafından 2018-19’da hesaplanan 36.620 genç hokey oyuncusu (4-18 yaş) vardı, ancak bu pazarda kamuya açık ve özel lise hokeyi oynayan çok sayıda erkek ve kız çocuğu içermiyordu – eyalet çapında, bir tahmini 6.500 oyuncu hazırlık takımlarında oynuyor. (Ve gördüğümüz gibi, çoğunun parlak saçları var.) ABD Hokeyinin sayımına göre, Minneapolis bölgesinde 163 buz tabakası var."Gençlik hokeyi için topluluk temelli model sadece çok şey yapıyor.

Boston bölgesinde büyüdüğümde, daha çok topluluk temelliydi. Hala bunu yapan bazı harika topluluk tabanlı programlarımız var, ancak bu biraz farklı, dedi Kelleher. "Minnesota’da topluluk temelli. Lise hokeyine yöneliktir.

Hepsi birlikte aynı okula gidiyor. Ebeveynlerinin hepsi aynı yerde market alışverişi yapıyor. Hepsi 5 yaşından 7 yaşına kadar liseye kadar oynuyor ve burası bunun için ülkedeki en eşsiz yer. Her toplulukta bir pistleri var. Ülkenin farklı yerlerinde olduğundan farklı."The Wild, geçtiğimiz birkaç yıl içinde, bir yıllık satış serisinin sonu da dahil olmak üzere, rezil bir şekilde popülaritesinde bir geri adım attı.

Geçen sezondan bu sezona kadar Wild, kapıda% 8,0 düşüş gördü. Elbette şehirdeki tek gösteri değiller: NHWL’nin Minnesota Whitecaps’leri piyasadaki diğer profesyonel ekip ve Minnesota Üniversitesi’nin erkek ve kadın programları ülkedeki en popüler programlar arasında yer alıyor. taht için yarışanlar, hokey evreninin merkezi olarak İkiz Şehirler’e karşı çıkmak zor."Minnesota kalp atışı, dedi Kelleher, ancak daha da netleşebilir miyiz? Hokey evreninin merkezinde bir merkez var mı? NHL’nin eğlenceli tarafı hakkında daha fazlasını okuyun • NHL diş hekimlerinin gizli yaşamı »• Maskottan megastar’a : Gritty dünyayı nasıl ele geçirdi »• NHL’nin saçla olan aşkı» • Mücadele gerçektir: Hokey izmaritleri ve kot pantolonları neden karışmaz »• Kesin NHL maskot sıralaması» Daha fazla NHL içeriği Şunu düşünün: USA Hockey diyor ki Twin Cities pazarı, Bloomington (tahmini nüfus 85.934), Eden Prairie (64.952) ve biraz, oldukça zengin bir yer (ABD Nüfus Bürosu başına 99.295 $ medyan hane geliri) içeren bir bölgeden 2018-19’da toplam katılımcılarının 10.922’sini çekti. Edina (54.791). Kimse Minnesota Tier 1 erkek eyalet hokey şampiyonasını 13 ile Edina’dan daha fazla yakalayamadı.

Ayrıca şampiyonluk maçında üç kez kaybettiler ve üç kez üçüncü oldular. Edina ayrıca üç sezon boyunca AA Sınıfı kız hokeyi unvanını kazandı. Edina Lisesi’nin önemli mezunları arasında: New York Adalılarından Anders Lee ve Kieffer Bellows; eski Montreal Canadiens oyuncusu Bill Nyrop; eski NHL oyuncusu Paul Ranheim; ve eski NHL yöneticisi Brian Burke."Minneapolis doğumlu eski bir NHL oyuncusu olan ve şu anda Fox Sports North için analist olan Tom Chorske, Twin Cities’de Edina olabileceğini söyledi. "Gençlik seviyesinde çok şey kazanıyorlar ve çok sayıda üniversite oyuncusu yetiştiriyorlar.

Edina’da birçok Wild oyuncu yaşıyor ve küçük çocukları orada oynuyor."İşte karşınızda: Edina, Minnesota.https://gamblingprofessors.com/tr/bahis-siteleri/ Birleşik Devletler’deki hokey evreninin merkezi. 19 Şubat 2020Chris Peters ESPN Personel Yazarı KapatChris Peters, ESPN’nin NHL taslağı ve potansiyel analisti.

Chicago yerlisi daha önce NHL for CBSSports.com’u ele almış ve 2010’dan beri her seviyede oyunu ele aldığı popüler bağımsız blog UnitedStatesofHockey.com’u kurmuştur. "Elimizdeki şey, spor etkinliklerinin en nadir olanıdır; bu, herhangi bir gelişme gerektirmeyen, gereksiz sıfatlar içermeyen bir etkinliktir. Siyasi ya da milliyetçi anlamda eminim ki bu oyun farklı bakış açıları ile izleniyor ama açıkça bir hokey oyunu."Al Michaels ‘ "Mucizelere inanır mısın?" Amerika Birleşik Devletleri’nin Sovyetler Birliği’ne karşı mucizevi zaferinin kapanış saniyelerindeki çağrı bugün daha ikonik olabilir, ancak 1980 Olimpiyat Kış Oyunları buz hokeyi yayınını açarken mükemmel bir ön haber de sağladı. Sayısız kitap, belgesel ve bir büyük filmin konusu olan Lake Placid’deki olası olmayan üzüntü, şimdiye kadar oynanan en ünlü hokey oyunu olarak sona erecekti. Ama hepsinde bir şekilde kaybolmuş olan şey – Amerikan hoşnutsuzluğunun Soğuk Savaş ve İran rehine krizi ve hatta sarhoş edici David’e karşı Goliath anlatısı – gerçek hokeyin kendisidir.

Bir düşünün: Hiç tüm oyunu izlediniz mi? Bu nesilde kaç kişi var? Ne kadar üzücü bir durum bu? Yani oyunun 40. yıl dönümü vesilesiyle daha yakından baktık.

Modern oyun izleme ve değerlendirme ölçütlerini kullanarak, Amerikalıların göz korkutucu eşleşmesinin ardındaki rakamları ve bir şekilde nasıl zirveye çıkmayı başardıklarını hesapladık. Kısacası, Miracle on Ice’da tamamen modernleştik. İşte, orantısız topa sahip olmaktan, antrenör Herb Brooks’un cesur stratejisine kadar inanılmaz bir gol atmaya kadar 4-3 zaferinin kapsamlı dökümünde bulduğumuz şey: Düşündüğümüzden daha büyük bir mucize Hikayenin önce bir Goliath’a ve hatta en üstünkörü olana ihtiyacı var. Sovyetlere bakmak güçlerini gösteriyor. 1961 ile 1979 arasında oynadıkları 16 dünya şampiyonasında önceki dört Olimpiyat altın madalyasının her birini ve 12 altın madalya kazanmışlardı. • Mucizenin içinde: ABD nasıl kazandı »• Bucci’nin en iyi 20 Amerika doğumlu oyuncusu» • Amerika’nın en iyi hokey yatağı »• Büyük ABD hokey sorularını yanıtlamak» • Yakından bakış: Arizona | Vegas | Seattle SSCB ayrıca 1960 ve 1980 Olimpiyatları arasında Amerika Birleşik Devletleri ile yapılan 12 maçın hepsini Amerikalıları 117-26 geride bırakarak kazandı. ABD, NHL oyuncularının 1976 Kanada Kupası’nda oynamasına rağmen, Sovyetlere iki kez kaybetti (9-2’yi geride bıraktı).

Oh, ve buna Sovyetlerin, Olimpiyat Oyunları başlamadan sadece bir hafta önce, 1980 ABD takımının Madison Square Garden’daki Olimpiyat öncesi turunu sonlandırmak için kazandığı kötü şöhretli 10-3 galibiyet bile dahil değil. Sovyetler kağıt üzerinde anlamsızdı. Ancak ABD’nin o gün daha yaşlı, daha deneyimli Sovyetler tarafından ne kadar kötü bir şekilde geride kaldığını gördüğünüzde zafer daha da mucizevi hale geliyor. İşte hokey analitiği gurusu Corey Sznajder tarafından titiz oyun takibi yoluyla toplanan, topa sahip olma temelli sayılara bir göz atın. En temel ölçü, toplam şut denemeleridir – bir takımın, vursa da ıskalamasına bakılmaksızın yaptığı toplam şut sayısı. net veya muhalefet tarafından engellenenler, genellikle hokey istatistikleri topluluğunda Corsi olarak bilinir – özellikle her iki takım da bir tarafa beş oyuncuyla kayarken çekilenler.

Genellikle sahip olma eğilimlerini göstermek için sunulur. Bir düşünün: Her durumda, SSCB 52 atış denemesi yaparken, ABD sadece 25 atış yaptı (toplam denemelerin% 67,5’i). Aynı istatistiği alırken ve sadece 5’e 5 durumlarına bakarken, SSCB 46- 21 şut girişimi avantajı (% 68,7 şut payı) Hedefe isabet eden şutlara bakıldığında, resmi kutu skoru SSCB’ye toplam 39 şut attı ve 5’e 5’de 31 olduğunu belirledik. Birleşik Devletler? 16’yı deneyin ve 5’e 5’te sadece yedi.

Aslında bu 16 Amerikan şutundan altısını gol atma olarak sınıflandırdık, yani ABD Takımından gerçekten 10 gerçek şut vardı. Oyundaki şutların gülünç% 71’i Sovyetlerden geldi ve bu sayı 5’e 5’te% 81,6’ya sıçradı. Önemli bir topa sahip olma açığı genellikle başarıya götürmez ve bu da nadiren görülür. görmek. Son üç NHL sonrası sezonda, 258 maçtan sadece beşinde Miracle on Ice’da gördüğümüzden daha büyük veya daha büyük bir topa sahip olma eşitsizliği vardı. Yine de Sovyetlere karşı, mülkiyet oyununu kaybetmek neredeyse kaçınılmazdı. "Onları durduramazsın, sadece onları zapt etmeyi umabilirsin" Sport / Getty Images’a odaklanın Belki de daha endişe verici ölçü, ABD’nin izin verdiği gol şansı sayısıdır. Manuel olarak izlenen verilerimize göre, Sovyetler 5’e 5’te 20 gol şansı (buzun daha tehlikeli bir bölgesinden gelen engelsiz şutlar) hesaba kattı.

ABD karşı yumruku mu? Amerikalıların 5’e 5 maçında toplam yedi gol şansını takip ettik. Yedi. Bu, Sovyetler’in 5’e 5 durumlarında oyundaki sayı şanslarının% 74,1’ine sahip olduğu ancak yalnızca ikisinde gol attığı anlamına geliyor. Bu arada ABD, yedi eşit güçlü gol şansından üçünü kazandı.

ABD ilk periyodun son saniyesinde skoru ikiye eşitledi ve ikinciye başlamak için düşünülemez bir şeye yol açtı: efsanevi kaleci Vladislav Tretiak, Vladimir Myshkin lehine yedekleniyordu. Ama sonra ikinci karede filede sadece iki şut topladı ve üçüncü periyoda 3-2 önde gitti. Sovyet hücum hücumunu durdururken iki gol atmak için yirmi dakika mı? Böyle bir dönemden sonra? Sovyetler gibi bir juggernaut karşısında bu imkansız görünüyordu.

Kaleci Jim Craig’in son karedeki dokuz kurtarışına kısmen teşekkürler. Jim Craig hokey ölümsüzlüğüne yükseliyor Buz Mucizesi’nin her zaman yankılanmasının en büyük nedenlerinden biri, ne zaman ne olacağına dair eşsiz bir örnek olmasıdır. insanoğlu olağanüstü koşullarda olağanüstü şeyler yapar. Muhtemelen dünyanın Olimpiyatları iki yılda bir izlemeyi bırakmasının en büyük nedenlerinden biri budur."Kaleciniz kurtaramazsa analitik ne işe yarar?" Uzun süredir ABD Hokeyi çalışanı olan Lou Vairo’yu ortaya koyuyor ve 1980’de ABD Takımına ileri bir keşif olarak yardımcı oldu. "Jim Craig hayatının oyununu oynadı. Harika bir kaleciydi ve tanıştığım en zeki kalecilerden biriydi."Gerçekten de hayatının oyunuydu. O gün hakim Sovyetlere karşı 0,923 kaydetme yüzdesi yayınladı (36 kurtarış), bu da Boston Üniversitesi’ndeki .882 kariyer kurtarma yüzdesini ve 30 maçlık NHL kariyerinde .857 puanını geride bıraktı.

Craig’in performansı olmadan, muhtemelen Buzda Mucize olmaz. Şutları uzaklaştırma ve ikinci şansa izin vermeme yeteneği, bu takım için başarının en önemli anahtarıydı.Walt Disney Televizyonu / Getty Images Sovyetlerin 5’e 5’te daha iyi bir takıma sahip olduğundan çok az şüphe vardı. Topa sahip olma, yukarıda detaylandırıldığı gibi kendi yollarına doğru eğildi ve Craig, oyunda 0,935’lik eşit bir güç tasarrufu yüzdesi kaydetti.

SSCB ayrıca güç oyununda yedi atış yaptı ve Craig bunlardan altısını durdurdu. Belki de en önemlisi, Craig 10’un sekizini durdurdu "yüksek tehlike" Oyun boyunca gol şansı, buz üzerindeki bölgelerden gelen şutların golle sonuçlanma olasılığı en yüksektir. Sürekli olarak Sovyet hücumunu alt üst etti. Kaleciler artık sıradan olan kelebek stiline alışkın olmadığından, o zamanlar tercih edilen şut düşük ve sertti.

Craig, alçaktan gelen 27 şutun 25’ini bir kenara çevirdi. İzin verdiği hedefler neredeyse hiç şüphesizdi. Defansif bölge cirosundan saptırılmış bir atış, kırık bir oyun ve eldiveni üzerinden yapılan bir bilek vuruşuyla sona eren talihsiz bir sekme ve sonunda mavi çizgiden ayrılma dahil. En büyük anlarda gerçekten muhteşem bir performanstı. Big Red Machine’i kapatmak için önemli bir oyun içi değişiklik Bu oyunu kazanmak için Amerikalıların mükemmel bir şekilde oynaması gerekiyordu. Bugün her şeyden çok kaybolan şey bu. Her hokey oyunu, yolunuza çıkmak için birkaç zıplamaya ihtiyaç duyduğunuzda, ancak bu şanslı bir mola ya da şans eseri bir galibiyet değildi. NHL oyuncuları: En İyi 202 İlgili"Bunca yıldır aklımda kalan şey, Herb’ün parlaklığı ve ustalık planı, dedi 1980’de ABD takımının yardımcı koçu ve Hockey Hall of Famer olan Craig Patrick. "Çünkü bir önceki yıl bir planı vardı.

Onları yedi ay boyunca zorladı ve her saniyesine şahit oldum."Renk analisti Ken Dryden, Sovyetlerin karşı saldırısını basketbolda hızlı bir kırılma olarak nitelendirdi. Garip kırılma durumlarında başarılı oldular. Ancak ABD temelde rakamlarla savunarak bunu kesti.

Her zaman arkada üç ya da dört oyuncu varmış gibi görünüyordu, bu da ABD’nin hız ve disiplinine bir övgü niteliğindeydi. Topa sahip olma bu kadar eğilimli olmasına rağmen, ABD savunma stratejisi Sovyetlerin oynamaya alışkın olduğu şekilde inanılmaz derecede yıkıcıydı. Alexander Maltsev’in ikinci dönemdeki ayrılma hedefi, Sovyetlerin uzun bir tek adam molası için ABD savunmasının gerisinde kaldığı tek örnekti.Sznajder tarafından derlenen bölge girişi verilerine göre, Sovyet saldırısı ABD bölgesini rota boyunca 84 kez kazandı. oyunun. Kötü şöhretli yetenekli puck-movers, bu girişlerin% 19’unda alıştıklarından daha düşük başarılı pas oyunları tamamladı. Ve Sovyetler bölgeye girdikten sonra, daha uzun şutlar için yerleştiklerinden, operasyon için neredeyse hiç yer kalmadı.Amerikalılar, kendi bölgelerindeki buzun ortasını alarak sayılarla savundu. Sport / Getty Images’a Odaklanma Ancak diski bölgeden çıkarmak Sovyetler için de endişe yaratacak bir şeydi.

Ve açıkçası, Amerikalıların o departmanda oyunun başlarında yaptıkları işe yaramıyordu. Maçtan hemen sonra bir TV röportajında ​​Brooks, nadir görülen bir korumasız coşkuyla şöyle açıkladı: "Bir oyun planımız vardı, oyuncular onunla kaldı. İlk dönemin başlarında gerçekten bir değişiklik yaptık. Lou Vairo, Craig Patrick ve ben, sıkışmalarını önlemenin taktik bir yolunu konuştuk. Oyun devam ettikçe dışarı çıktığımızı ve güçlendiğimizi sanıyordum."SSCB 2-1-2 ön kontrol kullandı ve iki kanatçıyı ABD savunmacılarına sert bir şekilde gönderdi ve bir adam neredeyse bölgenin ortasında bir gezici gibi çalıştı.

Baskıdan kaçınmak için, ABD mavilikçilerine, pakı geri aldıklarında tahtaların etrafında sert bir şekilde bir kanat oyuncusuna çevirmeleri talimatı verildi. . SSCB merkezi daha sonra maruz kalan noktayı kapatacaktı.

Comments are closed.